Horo tábor 2018

| autor: Hofi

Přišpendlujeme vám sem první letošní úlovky z našeho tábora ???? . A to ze dne 1. ->➡️ Výlet do Hodkovic nad Mohelkou a na nedaleké sluneční plotny a 2. ->➡️ Cyklovýlet na Bedřichov, kde jsme zavítali do lanového centra ????.

FOTO: https://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Horo_tabor_2018/

Slovinsko

| autor: Hofi

Ahooj,
díky spolupráci ČHS se Slovinským svazem jsme využili možnost zúčastnit se týdenního kempu ve Slovinsku, konkrétně v oblasti města Bovce v Triglavském národním parku. 
????Fotky z tohoto týdne si můžete prohlédnout na našem RAJČE účtu ????

 ➡️ https://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Slovinsko_2018/

Každopádně zápisky z celého týdne si můžete přečíst už zde!! A to od naší instruktorky Markéty, která se také zúčastnila a vše krásné zaznamenala.♥️

????️Pondělí: Vstáváme velmi brzy, říkáme si, že je to jistě oprávněné, že výšlap bude časově náročný. Terénem a nádhernou přírodou, kterou máme hned nad chatou, se dostáváme doprostřed lesa k zavřené boudě. Snad budeme ještě stoupat na nějaký vrchol nebo alespoň do sedla. Těšíme se, jak se budeme kochat výhledy. Nikoliv, škoda … Vracíme se tou samou cestou zpět. Co se dá dělat, snad příště. Dorazíme zpět na chatu něco kolem půl jedenácté a co teď? Žádný další program už připraven není, pro se odpoledne rozhodujeme vyrazit sami bez organizace Slovinců lézt do oblasti Kegelu.

????️Úterý: Program mají opět na starosti Slovinci, jedná se o orientaci v mapě a posléze v terénu. Trasa končí krásným koupáním v průzračné vodě Soutěsky Kluže.

????️Středa: Na doporučení se vydáváme k vodopádu Virje, je tu opravdu krásně a voda vybízí ke koupání. Další odměnou je zmrzlina v nedalekém Bovci, který nám velmi připomíná nějakou italskou vesničku. Večer nás ještě čeká cvičná ferrata, nacházející se přímo v „našem“ údolí.

????️Čtvrtek: Na přání dětí vzdáváme přednášku ve slovinštině v nedaleké vojenské pevnosti a navštěvujeme další lezeckou oblast u vesnice Trenta. Chceme tu pobýt celý den, ale plán nám hatí déšť (jediná hodina za celý týden, kdy je ošklivo). Přestože se už opět dere ven sluníčko, skály by nestačily oschnout. Saháme k náhradní variantě a opět jedeme k vodě u Kluže, která je po dešti ještě studenější než minule.

????️Pátek: U snídaně se domlouváme s ostatními, že opět společně zdoláme vrchol Kaninu, na který se popovezeme lanovkou. U pokladny ale zjišťujeme, že ceník neodpovídá tomu na webu a rozmýšlíme, co dál. Po konzultaci s dětmi, kterým se za tuto sumu, stejně jako mně, nahoru nechce, volíme náhradní plán. Dle map se vydáváme na pěší výšlap podél celého údolí. Vidíme všechny vrcholy jako na dlani. Vidíme i Kanin, který je jediný v mracích, tak jsme zvědavi, s čím přijdou ostatní dolů. Kolem „českého“ kempu Polovnik se vracíme na místo, kde nás má nabrat auto. Večer už balíme a uklízíme chatu, hned po snídani totiž musíme vyrazit, čeká nás dlouhá cesta domů.

Tábor 2O18

| autor: Vendy

TÁBOR 20.-24.8.2018
 
Vážení rodiče, milí horolezci,
 
Máme pro Vás plán letošního tábora!

Konec lezeckého roku

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

lezení školního roku 2017/2018 skončilo. Všem moc děkujeme za přízeň, podporu a nadšení. 

 

Další lezecký rok bude začínat v týdnu od 17. 9. 2018. Zápis v DDM Větrník bude probíhat od 3. 9. 2018. Prosím všechny zájemce aby si pohlídali kapacitu na dny které jim budou vyhovovat. 

 

Informace k táboru budou zaslány na emaily. Díky moc  a přejeme klidné a odpočinkové léto. 

 

Jarda, Hofi, Maki, Míša, Anči, Vráťa, Mišák, Venky, Soob. 

Oddílová trička

| autor: Hofi

Jako tomu bylo i v předchozích letech, tak i na letošní rok máme krásnou vzpomínku v podobě oddílového trička????, které nám opět pomohla zajistit firma Respiro????.

Firmě Respiro děkujeme a doufáme, že se vám trička líbí a zažijete s nimi mnoho skvělých, nejen lezeckých zážitků.

Lezení 12. 5. 2018 na Malé Skále

| autor: Hofi

V sobotu 12. 5. jsme vyrazili za lezením na Malou Skálu. V 8 hodin ráno jsme se sešli v Liberci na nádraží a vydali se vstříc našim novým lezeckým zážitkům. Cesta vlakem se trošku protáhla, a i přes veškeré komplikace (zapomenutý sedák naší oddílové oblíbenkyně Míši) jsme se na Suché skály ve zdraví dostali.

Na začátek jsme se trošku zahřáli a po malém opakování na téma slaňování jsme si začali užívat hezky vzdušnou, 20 metrů dlouhou cestu dolů. Po tom, co jsme si všichni (někteří dvakrát) vyzkoušeli slanění jsme se vrhli na pískovec. Počasí nám přálo necelou hodinu a bouřka nás zahnala zpět do centra Malé Skály, kde jsme sobotu s úsměvem zakončili schovaní pod střechu s točenou zmrzlinou a alespoň trošku bolavýma rukama.

Fotky najdete na https://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Lezeni_12._5._2018/

Zdraví Hofi

Lezení 2. 6. 2018

| autor: Hofi

Přátelé a kamarádi,

v sobotu 2. 6. se vydáváme na lezení do Hodkovic. Mladší účastníci polezou na Sluneční plotně a starší a zkušenější naproti na těžší skále. Potřebný materiál pro Vás samozřejmě zajistíme :) . Na závěr lezení si uděláme oheň a opečeme nějaký ten buřt (zajistím).  

Prosím o zaslání potvrzovací SMS na tel. číslo 603 503 250 - Hofimu.  Do SMSky prosím připište, zda potřebujete půjčit sedák.

Odjezd bude v sobotu ráno v 8:30 z vlakového nádraží v Liberci. Sraz 8:15 u pokladny! S sebou všichni: jídlo, pití, peníze na vlak, kontakt na rodiče, kartičku ČHS.

Těším se, že se nás sejde co nejvíc. Hofi

Návrat Sooba :)

| autor: Jarda Kupr

Po lehce delší nepřítomnosti se nám vrací Soob. 

 

 

Polezení v sobotu

| autor: Hofi

Přátelé a kamarádi,
když nám sešlo z jarního soustředění na Malé Skále, tak jsme vám slibovali alespoň náhradní výletík do skal... Takže žádné přeskakování a pozorně čti!
- SOBOTA 12.5. v 8:10 sraz na vlakovém nádraží Liberec (8:30 odjíždí vlak)
- Jedeme na Malou Skálu
- S sebou: oblečení do přírody dle počasí, věci na lezení, svačinu, peníze na vlak (100,-) a hlavně dobrou náladu :)
- Při nepříznivém počasí pojedeme na horolezeckou stěnu (v pátek budeme rozesílat info v mailu a sms)
- Kdo by potřeboval cokoliv půjčit nechť připíše k přihlášení
 
Přihlašovat se můžete opět pomocí sms na tel. číslo 603503250 a to nejpozději do pátečního rána.
Díky a budu se těšit Hofi ☀️

Svátky

| autor: Jarda Kupr

Přátelé a kamarádi, 


příští dva pondělní tréninky nám kvůli ředitelskému volnu a úterním svátkům odpadají! 
 

•30. 4. 2018
 

•7. 5. 2018 
 

Užijte si hezký prodloužený víkend.