Oddílová trička

| autor: Hofi

Jako tomu bylo i v předchozích letech, tak i na letošní rok máme krásnou vzpomínku v podobě oddílového trička????, které nám opět pomohla zajistit firma Respiro????.

Firmě Respiro děkujeme a doufáme, že se vám trička líbí a zažijete s nimi mnoho skvělých, nejen lezeckých zážitků.

Lezení 12. 5. 2018 na Malé Skále

| autor: Hofi

V sobotu 12. 5. jsme vyrazili za lezením na Malou Skálu. V 8 hodin ráno jsme se sešli v Liberci na nádraží a vydali se vstříc našim novým lezeckým zážitkům. Cesta vlakem se trošku protáhla, a i přes veškeré komplikace (zapomenutý sedák naší oddílové oblíbenkyně Míši) jsme se na Suché skály ve zdraví dostali.

Na začátek jsme se trošku zahřáli a po malém opakování na téma slaňování jsme si začali užívat hezky vzdušnou, 20 metrů dlouhou cestu dolů. Po tom, co jsme si všichni (někteří dvakrát) vyzkoušeli slanění jsme se vrhli na pískovec. Počasí nám přálo necelou hodinu a bouřka nás zahnala zpět do centra Malé Skály, kde jsme sobotu s úsměvem zakončili schovaní pod střechu s točenou zmrzlinou a alespoň trošku bolavýma rukama.

Fotky najdete na https://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Lezeni_12._5._2018/

Zdraví Hofi

Lezení 2. 6. 2018

| autor: Hofi

Přátelé a kamarádi,

v sobotu 2. 6. se vydáváme na lezení do Hodkovic. Mladší účastníci polezou na Sluneční plotně a starší a zkušenější naproti na těžší skále. Potřebný materiál pro Vás samozřejmě zajistíme :) . Na závěr lezení si uděláme oheň a opečeme nějaký ten buřt (zajistím).  

Prosím o zaslání potvrzovací SMS na tel. číslo 603 503 250 - Hofimu.  Do SMSky prosím připište, zda potřebujete půjčit sedák.

Odjezd bude v sobotu ráno v 8:30 z vlakového nádraží v Liberci. Sraz 8:15 u pokladny! S sebou všichni: jídlo, pití, peníze na vlak, kontakt na rodiče, kartičku ČHS.

Těším se, že se nás sejde co nejvíc. Hofi

Návrat Sooba :)

| autor: Jarda Kupr

Po lehce delší nepřítomnosti se nám vrací Soob. 

 

 

Polezení v sobotu

| autor: Hofi

Přátelé a kamarádi,
když nám sešlo z jarního soustředění na Malé Skále, tak jsme vám slibovali alespoň náhradní výletík do skal... Takže žádné přeskakování a pozorně čti!
- SOBOTA 12.5. v 8:10 sraz na vlakovém nádraží Liberec (8:30 odjíždí vlak)
- Jedeme na Malou Skálu
- S sebou: oblečení do přírody dle počasí, věci na lezení, svačinu, peníze na vlak (100,-) a hlavně dobrou náladu :)
- Při nepříznivém počasí pojedeme na horolezeckou stěnu (v pátek budeme rozesílat info v mailu a sms)
- Kdo by potřeboval cokoliv půjčit nechť připíše k přihlášení
 
Přihlašovat se můžete opět pomocí sms na tel. číslo 603503250 a to nejpozději do pátečního rána.
Díky a budu se těšit Hofi ☀️

Svátky

| autor: Jarda Kupr

Přátelé a kamarádi, 


příští dva pondělní tréninky nám kvůli ředitelskému volnu a úterním svátkům odpadají! 
 

•30. 4. 2018
 

•7. 5. 2018 
 

Užijte si hezký prodloužený víkend.

Středeční lezení

| autor: Hofi

Přátelé a kamarádi, ????
venku se nám krásně oteplilo, a tak ti co chodí na lezení ve středu, nechť si připraví oblečení do přírody. Pokud bude hezky, jdeme ven!

 

Hofi, Markét a Jarda 

Velikonoční prázdniny

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

ve čtvrtek 29. 3. 2018 a v pondělí 2. 3. 2018 jsou v Liberci prázdniny a klasické pondělní koledování. Lezení proto odpadá! Užijte si volna a hezkou pomlázku. Zdar a sílu. 

sUSAn Trip - 2. část ZuzÚLET

| autor: Zuzka

Ahojda větráci, kamarádi a milovníci cestovacího dobrodružství!!! Po vzoru Káti Pospíchalové a natruc projevené nedůvěře Soba, jsem se rozhodla, že se s vámi budu dělit (pokud možno pravidelně) o své zážitky z kontinentu hamburgrů...

Ahojda větráci, kamarádi a milovníci cestovacího dobrodružství!!! Po vzoru Káti Pospíchalové a natruc projevené nedůvěře Soba, jsem se rozhodla, že se s vámi budu dělit (pokud možno pravidelně) o své zážitky z kontinentu hamburgrů.Upozornění: Tento blog, drze vklíněný mezi oddílovou a horolezecko-cestovatelskou část tohoto webu, příliš neobsahuje tematické horolezecké informace, zanícená horolezecká dobrodružství a recenze kvalitního vybavení, které vám pomůže na vrchol. Tedy na vrchol možná ano, ale nikoliv na ten ve výšce 6 tisíc metrů nad mořem zasypaný sněhem. Spíš na ten mentální vrchol, na vrchol sebepoznání a osobního sebenaplnění. Ano čujete správně, půjde spíše o filozofovací turistiku. Prosím tedy o shovívavost či ignoraci. Zároveň za veškeré poznámky, reakce a osobní příběhy budu moc vděčná…vždyť to je vlastně to, proč to píšu a jdu s kůží na trh…pohodlně se usaďtě…ZUZÚLET začíná:D

Přežila  aneb Report o ohlednutím se za mým prvním semestrem na americké kolidž

Bramboráková duše - The Soul of Bramboraky (BILINGUAL REPORT)

 

Erasmus+ Slovinsko

| autor: Jarda Kupr

V rámci programu Erasmus+, který garantuje ČHS pro horolezecké spolky se Jarda účastnil mezinárodního setkání ve Slovinsku v Planici.

 

 

Programem byla mezinárodní výměna zkušeností. Součástí setkání bylo lezení v ledu, skialpinismus, lavinová problematika atd.

 

Přednášku měl mimo jiné Davo Karničar (první člověk který sjez na lyžích z Mt. Everestu).