Tábor 2017

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

prosíme všechny případné zájemce o účast na letním příměstském táboře, aby se do 20.5.2017 přihlásili prostřednictvím webových stránek DDM Větrník. 

https://www.ddmliberec.cz/tabory

Zátím je přihlášen malý počet dětí. 

Horám zdar Jarda

Květnové skálobraní s táborákem

| autor: ZuzkaTomešová

Ahojda Větráci,

počasí nám dnes nepřálo a vydatným deštěm znemožnilo lezení na pískovcových Vajoletkách. Vzhledem k vlhku a relativní zimě jsme se rozhodli program pozměnit celkově a sejdeme se v 17:00 v horolezecké stěně Šutr, kde 2-3 hodinky popolezeme, možná dohodneme nějakou alternativu na následující den a okolo 8 budeme směřovat do teplých domovů. Snad přijde ještě příležitost společně ulehnout pod převis:D

Kdo by se rozhodl na stěnu vyrazit a nemá svůj sedák, kontaktujte na stejném čísle Zuzku T. ( 737 535 296)

Sluníčku zdar a navoděnou

 

Zuzka Tomešová a Tom Srb

 


 

Milá horolezčata,

přináším konkrétní informace o horolezecko-tábornickém výletu na Krkavčí skály "Vajoletky", který se koná již tento pátek a sobotu.

Sraz: V pátek 5.5.  2017 v 16:30 na vlakovém nádraží v Liberci (u prodejny jízdenek). 

Návrat: V sobotu 6.5. 2017 okolo 16:00-17:00 na vlakové nádraží tramvají. Bližší informace o příjezdu budu operativně upřesněny mobilními telefony dětí či vedoucích.

Program: Večerní táborák s opékáním buřtů, dále pak nocleh pod širákem či pod přístřežkem. Sobotní ráno věnujeme horolezení na Vajoletkách. Po obědě se vydáme po hřebeni přes Výpřež k upatí Ještědu na tramvajovou zastávku Horní Hanychov, po té přejezd na místo rozchodu.

 

S sebou: 50 kč na jízdné (+ s sebou opus card/inkarta/studentská), spací či i tábornické potřeby na přespání pod širákem dle vlastního úsudku (může být chladno!), čelovka/baterka, lezečky, alespoň 1,5 litru vody, lehkozbalitelná zábava pro ostatní dle vlastního výběru a zájmu, vlastní jídlo na celý výlet: večeři (buřty) /snídani/ oběd bude možné uvařit na ohni či vařiči (vařič vlastní či k dispozici od vedoucích), dále svačinu na cestu zpět do Liberce. Vše zbaleno do jednoho batohu, se kterým se lehko jde. Počtejte také s volným místem na přidělený společný lezecký materiál.

 

!!!SVOU ÚČAST NA VÝLETĚ POTVRĎTE SMSKOU NA TELEFONNÍ ČÍSLO +420 737 535 296 DO STŘEDY DO 21:00 HOD.

 

Těšíme se na společný pohodový výlet 

 

S pozdravem Zuzka Tomešová a Tomáš Srb

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Větráci a Větračky,

na 5.- 6. května 2017 chystáme oddílový horolezecký výlet na Krkavčí skály (Vajoletky) u Křižan s romantickým opékáním buřtů pod skalami a s pozdějším přechodem přes Ještědský hřbet až do Liberce.

 

V pátek večer v plné polní vyrazíme autobusem do Křižan, pod Vajoletkama si uděláme táborák a přespíme pod místním přístřeškem pro turisty či pod širým nebem. Ráno vylezeme vše co půjde a odpoledním pochodem přes hřbet Ještědu  se navrátíme do Liberce. Pro ty, kteří se lekají květnového spaní pod širákem (především mladší členové), je možnost dorazit samostatně v sobotu ráno na místo činu (Vajoletky). Takže si to napište do deníčků, začněte větrat spacák a těšte se na skalní dobodrůžo.

 

Bližší informace k odjezdu a vybavení dodáme později

 

S pozdravem Zuzka

Velikonoční prázdniny

| autor: Jarda Kupr

Ahoj, 

ve čtvrtek 13.4.  a na Velikonoční pondělí odpadá lezení z důvodu Velikonočních prázdnin.

Horám zdar Jarda

Nedělní Makak

| autor: Tomáš Srb

Zdar lezci,

v neděli 12.3.2017 půjdem na Makak od 13h do 16h-17h.

Zajistíme lana a sedáky. Doprava na stěnu není organizována.

Vstupné si hradíte sami ;-)

 

Příměstský tábor 2017

| autor: Tomáš Srb

Ahoj lezci,

už je možné se přihlašovat přes DDM Větrník na příměstský tábor.  Odkaz zde: https://www.ddmliberec.cz/tabory/id:35891/lezci-ho-vetrnik

 

Termín: 03.07. - 07.07. 2017

Cena: 2200 Kč/dítě

 

Tábor je určen pouze pro členy lezeckých oddílů HO Větrník, přihlášky z veřejnosti nebudou akceptovány. Program bude koncipován vždy od 8 - 16 hodin, každý den min. půlden lezení, doplněné o další outdoorové aktivity. Budeme se snažit využívat lezecké oblasti v regionu, případně lezecké stěny (pokud to bude nutné z hlediska počasí). Součástí ceny tábora je kompletní program, doprava, lezecké vybavení, obědy, pitný režim, 1x bivak pod skálou (pokud to počasí umožní), vstupy, aj. Děti jsou pojištěny.

Jarní prázdniny a tábor

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem. 

Jarní prázdníny - v týdnu od 20. 2. 2017 jsou v Liberci jarní prázdniny. Lezení proto odpadá. Užíjte si zaslouženého volna. 

 

 

Letní tábor - letní tábor bude opět první týden v červenci (3.-7. 7. 2017). Bude se opět jednat o příměstskou variantu jako loňský rok, kdy se toto řešení velmi osvědčilo. Podrobnosti budou na webu. 

 

Zimě zdar Jarda 

Čtvrteční lezení 2.2.2017 - výlet sněžnice !

| autor: Michal

Ahoj všem,

Jelikož je stěna zavřená.

Vyrážíme na výlet na sněžnicích "Po stopách Harcovského bloudila"

Sebou se vybavte na pobyt na a ve sněhu - rukavice, čepice, návleky na boty kdo má a čelovku, svačinu - nezapomenout  ...

Sraz klasicky před KTV na Harcově 16:00 návrat cca 18:00.

Sněhu zdar

M

 

DIRECTALPINE HIGHJUMP CONTEST 2016 - video

| autor: Jarda Kupr

Ahoj, 

mrkněte na video z DIRECTALPINE HIGHJUMP CONTEST 2016 od Tomáše Srba. 

Veselé Vánoce

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

přejeme krásné Vánoce a klidný vstup do roku 2017. 

HO Větrník

sUSAn Trip

| autor: Zuzka

Ahojda větráci, kamarádi a milovníci cestovacího dobrodružství!!! Po vzoru Káti Pospíchalové a natruc projevené nedůvěře Soba, jsem se rozhodla, že se s vámi budu dělit (pokud možno pravidelně) o své zážitky z kontinentu hamburgrů...

 

 

Part 1 - 28.8.2015

Part 2 - 3.9.2015

Part 3 - 24.9.2015

Yosemite speciál - 8.10.2015

Part 4 - 5.11. 2015

Díkůvzdání v Oregonu

Prosincové ležení a lezení