Ferrata či BigWall

| autor: Růťa

Ahoj všem, rádi bychom vás pozvali na další akci HO Větrník 21.5. Zatím jsou dvě varianty – kam vyrazíme, za nás rozhodne počasí. Tak posílejte přihlášky :)

Dáša svatba

| autor: Jarda Kupr

V sobotu měla v Napajedlech svatbu naše bývalá lektorka Dáša. Brala si sympaťáka Vítka. Přejeme hodně štěstí a jsme zvědaví na miminko, které společně čekají. 

Hodně zdaru a radosti. 

Skialp Jasná

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

o minulém víkendu proběhl na Slovensku skialpinistický závod ve verticalu. Šlo se z Jasné na vrchol Chopku. Převýšení skoro 1000 m. Krásný, ale velmi náročný závod. Jarda skončil na celkovém 71 místě, což znamená, že nikdy nedostal takto neřezáno :), ale jako ukončení zimní sezóny to bylo perfektní. 

Lyžím zdar Jarda 

Kačka na Zélandu VI. :)

| autor: Jarda Kupr

Naše Kačka se zase ozvala ze světa. Teď z Austrálie. 

 

Hola, hola… Uz je to téměř 3 mesice, co jsem se neozvala. Ve velke strucnosti tedy popisu, co a jak se za tu dobu udalo….)) Mam rozepsany i detailni text..ale ten asi nikdy nedokoncim.. Myslenek, zazitku, poznatku je spousta. Snad se k tomu dostanu a sepisu. Ale jenom odeslat tento email mi trva mozna vic, jak ctyri tydny.

Velikonoční prázdniny 2016

| autor: Růťa

Ve čtvrtek 24.4.2016 se z důvodů Velikonočních prázdnin neuskuteční výuka lezení. Pokud by se vám hodně stýskalo nahraďte si lezení ve středu. Jarda s Michalem se budou těšit.

Mistrovství ČR ve skialpinismu

| autor: Jarda

Ahoj všem, 

v sobotu 12.3. se ve Špindlerově Mlýně konalo mistrovství ČR ve skialpinismu (ofiko název Ski Trab MČR 2016). 

 

Náš oddíl měl zastoupení v podobě organizátorky Barči (kterou zradilo koleno a nemohla závodit) a Jardy, který závodil (a patrně se zbláznil).  Naštěstí v pudu sebezáchovy Jarda zvolil kategorii Open, která měla jen 600 m převýšení. Jarda se po nadlidském výkonu umístil na velmi pěkném 10. místě (musím se pochválit), přičemž nejvážnějším soupeřem který ho ohrožoval, by Barčin mladší bratr (je mu 14 let). Prostě slušná rodina. 

 

Závod to byl skvělý s perfektní atmosférou a přemýšlím, že příští rok bude pro všechny vedoucí oddílu (v rámci rozvoje pohybové aktivity) povinný. 

Horám zdar

Tábor - 2016

| autor: Jarda

Ahoj všem, 

podáváme informace ohledně plánováného letního tábora.

Forma tábora: příměstský tábor, pondělí - pátek (8:00-16:00)

Termín: 4. - 8. 7. 2016 

Cena: 1900,- Kč

Platba na účet: 2000479743/2010 do 30. 4 .2016

Potvrzení účasti: vyplnění přihlášky, zaplacení platby. 

 

 

Podrobné informace: 

Zkoušíme pro nás novou formu letního soustředění. První prázdninový týden vyzkoušíme příměstskou formu lezeckého tábora. Program bude koncipován vždy od 8:00 do 16:00. Součástí ceny tábora je kompletní program, doprava, lezecké vybavení, obědy, pitný režim, 1x bivak pod skálou (pakliže to počasí umožní), vstupy atd. 

Budeme se snažit využívat lezecké oblasti v regionu, případně lezecké stěny (pokud bude nutno z hlediska počasí). 

 

Program: každý den min. půl dne lezení, doplněné o další outdoorové aktivity (orientační běh, netradiční hry apod.). 

PŘIHLÁŠKA

http://lezci.com/upload/files/Prihlaska-HO-Vetrnik-tabor-2016.pdf

 

Video z lezeckého výletu do Tater

| autor: Tomáš Srb

Barča na závodech - Tatry

| autor: Jarda Kupr

 

 

Dne 30. ledna se uskutečnilo 2. kolo Slovenského poháru ve skialpinismu, který se konal v Západních tatrách v okolí chaty Červenec. Závodu se zúčastnilo přes 100 závodníku nejen ze Slovenska, Polska, ale i z Česka. Díky tomu, co nám příroda a počasí nadělilo, nám na trati nepanovaly zrovna příznivé sněhové podmínky. Část trati bylo nutné zdolat pouze ve skialpových botách a s lyžemi na batohu. Závodník si mohl vybrat ze dvou variant tras. Pro rychlejší a zdatnější skialpinisty byla trasa o jedno kolo delší a s větším převýšením (cca 1200m). Pro začínající závoďáky či méně zkušené skialpinisty byla možnost výběru kratší trasy s menším převýšením (cca700m). Jakožto méně zkušenější skialpinistka jsem absolvovala pouze lehčí trasu, ale i to mi dalo zabrat. Bylo příjemné vyzkoušet si závodní skialpinimus ve větších horách než u nás v Krkonoších. Navzdory nepříznivým sněhovým podmínkám se závod velmi vydařil a slunečné výhledy na Tatry bylo tou největší odměnou za zdolaný závod.

 

Barča se nepochválila, ale byla 3. Gratulace jako hrom. 

Jarní prázdniny

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

v týdnu od 8. do 12. 2. jsou u nás Jarní prázdniny. Proto se lezení v tento týden ruší. Užívejte volna. 

Horám zdar a sněhu obzvláště. 

Jarda